joomla templates

ZAVIČAJNO DRUŠTVO ZAVELIM

okuplja brojne iseljene i raseljene stanovnike iz zavelimskoga kraja i njihove potomke...

Tue21052024

Ažurirano05:00:19 PM

Posađen ružmarin u viničkom parku

  • PDF

Ružmarin u Viničkom parkuU utorak 6. ožujka 2012. posadila je ružmarin pokraj kamina između dvaju župnih dvorova u Vinici Dragica Ćurković r. Renić uz asistenciju svoga muža Ilije i župnikove nevjeste Jagode.

Piše: don Ilija Drmić

I prije je bilo samopobudnih ovakvih djela, o čemu je blagovremeno pripomenuto za naše općinstvo, što unosi vedrinu i polet u život ove naše župe Rođenja Marijina u Vinici. Gospa će uzvratiti za svako dobro djelo učinjeno za ovu njezinu i našu župu, jer svi ti poslovi i darovi jesu oblik istinskoga hodočašća našoj nebeskoj Majci, Maloj Gospi, zaštitnici ove župe. Potrebno nam je svima otići na hodočašće u razna svetišta, ali i ovdje Bog vidi ljubav prema njemu i njegovoj Majci Bogorodici. On će uslišiti svaki pokret, kret i mig, čin i djelo prema ovoj župi i njezinim svetinjama i moćnim zagovornicima. Ne gleda Bog svojih samo u svetištima gdje se okupljaju silna mnoštva vjernika i hodočasnika, nego i u ovakvim svetištima koja u/o/samljena slavopojke pjevaju svome Bogu i svim njegovim stvorenjima: zemlji sa svime čime ju je ukrasio, nebu sa svim svjetlilima što ih na vrijeme pali i onda opet u pravi čas gasi, čovjeku što ovdje obitava uzdignutih žuljevitih ruku prema nebu, mrtvima čiji su grobovi zatravljeni i u onima kojima su grobnice ukrasno urađene... Jednostavno svemu živome i mrtvome! Stoga, tko želi veliku duhovnu plaću u samoći ovoga kraja smoći, steći i zadobiti, neka dođe u ovo viničko svetište i svetohranište s darovima srca i uma, darovima dosjetljive ljubavi, te ih s poklonom pokloni našoj nebeskoj Gospi da ona i ovdje opstane zagovornicom svih prošlih, sadašnjih i svih budućih svojih sinova i kćeriju. Onda će i ovaj župnik uskrsnuti iz samoće obasjan vedrinama što ih donose srca i lica, kako bi rekao Ivo Andrić.

sam 0818
Posađen ružmarin u Viničkom parku

Najnovije

Najčitanije